DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd"> Zabytki Indii

Zabytki Indii

Zobacz także: |

Indie to kraj monumentsand każdy pomnik ma swoją własną historię i wartości. Na każdym pomniku można znaleźć ogromną pracę wykonał inżynierii i architektury buduje w pierwszych dniach bez maszyn i urządzeń. Większość znanych zabytków znajduje się w północnych Indiach. Od siedmiu cudów świata, jeden dziwnego Taj Mahal znajduje się w Indiach.

Po listę indyjskich słynnych zabytków:

Taj Mahal - Taj Mahal zbudowany przez cesarza Mogołów Shah Jahan I dla jego trzeciej żony. Ten pomnik jest symbolem miłości. Taj Mahal jest powszechnie uznawana jako "klejnot muzułmańskiej sztuki w Indiach i jeden z powszechnie podziwianych arcydzieł światowego dziedzictwa. Taj Mahal Pomnik jest jednym z najlepszych architektury świata. Ten pomnik wykonany przez połączenie perskim, tureckim i Indii stylów architektonicznych.

Agra Fort: - Ten pomnik znajduje się w Agra, Uttar Pradesh, Indie. Pomnik ten jest zbudowany wzdłuż rzeki Jamuny prawie 2.5 km długości. Pomnik składa się z wielu budynków i ściany piaskowca. Mur ma dwa wejścia, że ??wejście o nazwie Delhi Gate i Amar Singh brama. Można wprowadzić na tych zabytków przez Amar Singh bramy. Z balkonów widoku twarzy widać Yamuny rzekę i największy na świecie Pomnik Taj Mahal.

Hawa Mahal - można sądzić po nazwie swój apel jako "miejsce wiatrów" lub "miejsce wietrze" jest zlokalizować w Jaipur w Indiach. Pomnik ten jest kawałek mistrzem pracy. Pomnik zbudowany przez czerwonych i różowych piaskowca budować w 1799 roku. To zespolenie Rajput Architektury. Pomnik ten ma pięć-piętrowy w kształcie piramidy o wysokości 50 stóp (15 m) od bazy.

Qutub Minar - Qutub Minar wykonany z czerwonego piaskowca i marmuru zwrócić szczególną pochwałę do tego zabytku i jest to najwyższy Minar w Indiach i dobrze wiedzieć Minar w Indiach wysokość tego pomnika jest 72,5 metrów (237,8 m), zawiera 379 schodów aby dotrzeć na szczyt Minar, a średnica podstawy jest 14,3 m, natomiast ostatnia sklep jest 2,7 metra. Budowa została Rozpocznij Qutb-ud-din Aibak był bardzo sławny rular ten pomnik zakończone w roku 1192.

Wiele z zabytków są przez Mogołów imperiów ery. Duże indyjskie zabytki dać symbol wielkiej obecności dynastii Mogołów w Indiach w historii są bardzo namiętne nad jego stworzeniem.

Upadek imperiów fortów, pałac Monumentshave zostały podjęte na podstawie indyjskiej władzy rządowej. Teraz wiele zabytków są otwarte dla publiczności, to zabytki przyciągają turystów zagranicznych. I to również jedno z najlepszych źródeł zarobkowania Indii przez zagranicznych vistor. Bo to Zabytki atrakcją przyrost Indie wszystkich ponad światy ludzi. Ten pomnik grać istotną rolę zarabiaj z branży tourisms.